Profi střih videa

Počítače pro střih videa

Vlastnosti této kategorie

Počítače pro střih videa vyhovují nejnáročnějším požadavkům profesionálních filmařů a editorů videí. Nabízí maximální rychlost v náhledech, aplikaci efektů i při konečném renderingu.

Důležité komponenty

Procesor

Práce s videem patří mezi nejnáročnější úkony, které pracovní stanice obstarávají. Hlavní výpočetní jednotkou počítače je procesor, a proto je zásadní při práci s videem použít co nejvýkonnější. Moderní programy jsou schopné využít velkého množství procesorových jader a rozdělit mezi ně práci, proto je důležité používat spolu s výkonnými procesory i nejnovější verze střihových programů.


Trvání práce
(méně je lépe)Trvání práce
(méně je lépe)

Diskové jednotky

Datová úložiště jsou při střihu videa naprosto klíčová. Při editaci videa totiž pracujete s obrovským množstvím dat a je tedy důležité, aby rychlost čtení a zápisu byla co nejvyšší. Doporučujeme oddělit čtecí a zapisovací disk, jako diskové jednotky použít SSD a tato SSD ještě můžeme zapojit do polí RAID0 pro maximální zvýšení rychlosti čtení a zápisu dat.

Grafická karta

Grafické karty skrývají obrovský paralelní výkon a jednou z prvních oblastí, které tento výkon dokázaly využít, jsou video editační programy. Přední vývojáři střihového software zahrnuli do nejnovějších vydání svých programů GPU akceleraci, což způsobilo naprostou senzaci ve zrychlení práce s videem. V současnosti nejrozšířenější uplatnění grafických karet ve výpočtech nabízí systém CUDA, který umožňuje cca 7x zrychlit aplikaci efektů na zpracovávané video.


Trvání práce
(méně je lépe)