Náročné hraní her

Herní počítače

Vlastnosti této kategorie

Herní počítače nabízí maximální zážitek z nových her. Počítače X-COMputers podoporují nejnovější technologie od panaramatického zobrazení na třech monitorech přes 3D zobrazení až po extrémní kombinaci obojího.

Důležité komponenty

Grafická karta

Moderní hry už umí vypadat velmi fotorealisticky a v maximálních nastaveních jsou také patřičně graficky náročné. Proto je důležité používat výkonné herní grafické karty (Radeon, GeForce) a v případě zvláště náročných her nebo zvláště náročných nastavení je třeba zvolit více grafických procesorů v podobě dvoujádrových grafických karet nebo zapojení více grafických karet dohromady v režimu SLI nebo CrossFire. Mezi zvláště náročná nastavení patří zobrazení v rozlišení větším než FullHD (30" a některé 27" monitory), dále panoramatická zobrazení přes více monitorů a konečně také 3D zobrazení, které musí vykreslovat zobrazení každému oku zvlášť.

Zobrazovací zařízení

Elektronika se stále posouvá k zobrazování ve 3D. Tímto směrem kráčí i počítačové hry, které už dlouhá léta nazýváme 3D hrami, ale hrajeme je na placatých monitorech. Výrobci grafických karet a monitorů dali své schopnosti dohromady a vzešlo z toho řešení 3D Vision, které umožňuje velké množství her s odpovídajícím monitorem (120Hz) a 3D brýlemi provozovat v 3D režimu, kdy spolupracující brýle a monitor zobrazují herní scému každému oku z jiného úhlu a tím člověk nabývá dojmu třetího rozměru.

Disk

Také vás nebaví dlouhé loadovací časy mezi oblastmi, při načítání nových levelů nebo už samotné pomalé spouštění her? Učinili jsme tomu přítrž a hry si můžete nainstalovat na SSD, která mají výrazně rychlejší přenos dat. Díky tomu se hry spouští ve zlomku doby původní a v některých hrách se dokonce díky SSD můžete pohybovat výrazně rychleji.